Championship: Sheffield Wed - Birmingham

Gazdele de astazi intra perfect in tiparul formatiilor care primesc si inscriu goluri deopotriva, fapt ce ma face sa ma gandesc la cel putin 3 goluri in meciul de astazi cu Birmingham. In meciul precedent, din weekend, a remizat 2-2 cu Derby, in timp ce adversara sa, Birmingham, s-a vazut nevoita sa se multumeasca doar cu un punct obtinut impotriva nou promovatei Charlton. Pe cale de consecinta, asta seara ambele formatii vor incerca sa castige toate punctele puse in joc. Teoretic, atat Sheffield cat si Birmingham beneficiaza de serviciile unor atacanti de calitate, in schimb nu putem afirma acelasi lucru si despre linia de aparare.

Zigic se intoarce in dreptunghiul verde dupa o buna perioada in care a lustruit banca de rezerve. Sheffield Wednesday nu se poate folosi de serviciile nou transferatului Rodri din motive lesne de inteles: lipseste cartea verde. Fostul international U21 a Spaniei a ales Sheffield dupa un sezon extenuand in Segunda Division la Barcelona B.

Numai la Unibet Romania puteti beneficia de cote substantial mai bune in conditiile in care Nikola Zigic ar putea sa ocupe un loc in primul "11" dupa golul inscris in ultimele minute impotriva lui Charlton. Stephen Carr este 100% apt si poate intra inca din primul minut.

In pofida faptului ca fostul atacant al Valenciei Nikola Zigic nu parea sa fi intrat in planurile managerului Lee Clark, managerul lui Birmingham avea sa declare pentru Birmingham Mail: "Nikola Zigic este un atacant extraordinar, la locul sau, care a avut rabdare, iar acum culege roadele acestei atitudini. A inscris un gol extraordinar, semn ca vom mai avea nevoie de serviciile sale pe viitor."

Ma astept de la cele doua echipe sa realizeze un joc bun, deschis oricarui rezultat cu foarte multe actiuni si goluri implicit. Prematch, puteti incerca casino online cu bonus pentru un plus de adrenalina, emotii si castiguri consistente